Bylinkářství, 1. ročník, 2.hodina

31. října 2011 v 21:01 | Elizabeth Seed |  Bylinkářství
Vejde do učebny s úsměvem na tváři* Dobrý den,milí žáci. Dneska probereme n¨ěco dalšího z Bylinkářství,budeme si povídat o Oregánu a Rozmarýnu.Tak jdeme na to *usměje se*

ROZMARÝN
Rosmarinus officinalis
Chráníme proti chladným větrům. Doporučujeme pěstovat v kontejnerech, přenášených na léto ven, na zimu do skleníku nebo slunného interiéru. Vyžaduje dokonale propustnou půdu, ve vápenité půdě je menší, ale více voní. Přesazujeme dostatečně vzrostlé rostliny na vzdálenost 60-90 cm. Lze pěstovat v bytě. Suší se celé snítky a větvičky. Před uskladněním se listy drhnou. Aby se zachovala vůně, drtí se listy vždy až těsně před použitím.
Čerstvá se dává do salátů. Kandované květy jsou ozdobou pokrmů. Používá se k ochucení pečených brambor a k přípravě bylinkového másla k zelenině. Čerstvé větvičky se dávají do místnosti k osvěžení vzduchu. Listy podporují krevní oběh při použití v lázni. Užívají se do pleťových masek k napařování obličeje. Použití v potpourri. Listy podporují krevní oběh a zmírňují bolest při zvýšeném krevním tlaku. Pomáhají při trávení tuků, při bolestech kloubů a revmatických potížích. Používá se jako antiseptické kloktadlo a ústní voda.


OREGÁNO
Origanum vulgare
Plné slunce. Vyžadují polední stín. Půda suchá, výživná a dobře propustná. Rozsadíme do sponu 30-45 cm. Před zimou se byliny zastřihnou na 1/3. Lze pěstovat v bytě.
Nálev se přidává do osvěžující koupele. Silný nálev slouží jako vlasový kondicionér. Nálev se pije jako čaj při nachlazení, bolestech hlavy, prostých žaludečních, střevních a nervových potížích. Zevně se aplikuje jako antiseptický obklad při otoku a revmatismu. Kapky silice z listů dočasně zmírňují bolesti zubů.

To by bylo pro dnešek všechno *řekne a dokončí zápis*
Jako domácí úkol bych po vás chtěla aby jste mi zjistili něco o Tymiánu(min.60 slov) a nakreslili zahradu. Je jedno,jestli tam budou květiny,nebo nějaká zelenina atd..
Úkoly posílejte do 4.1.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.